FANDOM


== Зародження людства==

Згідно зі Святим Письмом так само як і згідно останніх наукових уявлень люди з'явилися на земній кулі лише після того, як з'явилися світло і тьма, планети і зірки, земля і вода, гори, ріки і моря, рослини і тварини.
На відміну від тварин, навіть таких подібних до людей як мавпи, люди отримали дар слова і мислення, тобто здатність описувати і осмислювати життя. Завдяки цьому дару люди отримали змогу об'єднатися у єдине суспільство. Завдяки даному розділу Вікіпедії ви зможете більше дізнатися про минуле людей і людства на нашій планеті.

[ред.]Доісторичні часиEdit

Багато віків люди жили без історії, оскільки вони не мали змоги описувати події власного життя і життя навколо. Єдиний спосіб передачі знань про життя, житттєвого досвіду полягав в устних переказах, бувальщинах, казках і піснях. З виникненням писемності деякі з цих історій були записані і склали основу початкового життєпису людства.
Важливе значення для всього людства мав запис перших книг Святого Письма - життєпису людей з племені старожитніх євреїв. Святе Письмо стало одним з перших підручників життя, по якому вчилось і вчиться не одне покоління людей нашої планети.

[ред.]Історія від початку н.е.Edit

За початок нової (нашої) ери в Середньовіччі було взято народження Спасителя, поява якого у світі повністю змінила життя людства нашої планети. За його участю отримало поширення нове вчення про життя, відоме в усьому світі під назвою християнства. Серед важливих і нових для багатьох людей того часу ідей, складових цього вчення - ідея про єдиного Всевишнього, Творця Всесвіту, в трьох ликах (іпостасях); ідея про те, що життя вічне; ідея про єдину загальнолюдську спільноту планети земля; ідея про те, що староєврейські книги Святого Письма можуть розглядатися як підручник життя для всього людства тощо. Від самого свого існування нове вчення намагалося взяти все те добре, що було придбано людством ще в язичницькі часи, відкидаючи все найгірше (з точки зору послідовників вчення). Зокрема, в якості символу нового віровчення був взятий стародавній символ Дерева Життя - хрест, який у рамках християнства отримав нові значення, зокрема став символом розп'яття Спасителя.
Спаситель залишив по собі людей, своїх послідовників, які отримали здатність нести його вчення всьому людству. Також деякі з його послідовників залишили книги, які згодом були включені у склад Святого Письма християн. Послідовники Спасителя стали основою єдиної спільноти християн світу - святої вселенської апостольської церкви. Зі зростанням кількості послідовників вчення ця спільнота дала початок величезній кількості християнських спільнот, які нині розкидані по всьому світу.
Поширення християнства почалося з земель стародавньої Іудеї, яка в часи появи Спасителя була областю старожитнього Римського царства. Поступово християнство поширилося на всі землі Римського царства, а потім і за його межі - землі сучасної Європи, Азії, Африки, а починаючи з епохи Нового Часу - на землі Америки і Австралії. Одночасно з поширенням християнства на певних землях здійснювався поступовий переклад книг Святого Письма на мови відповідних язиків (етносів), людності цих земель. Таким чином з'явилося Святе Письмо грецькою, латинською, а потім і старослов'янською мовами.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.