FANDOM


Бог - Творець всього сущого, Світло, Істина, Спаситель, Життя, Добро, Радість, Податель Благ.

Бог - благий, той, хто дає добро, різні блага. Очевидно, що Бог - це Життя, в усіх його проявах. Адже кожна істота (кожна сутність, существо) так чи інакше всі блага отримує від життя, а земля, сонце, люди, які допомогають тобі жити - це просто різні прояви життя, різні прояви сущого. Всі маленькі боги (ті, хто дають блага), такі як начальники, президенти, жінки, чоловіки і діти - це все окремі прояви життя, на жодному з них не варто занадто зациклюватися, це гріх (старовинне:помилка)


Оскільки Бог (Життя) має безліч проявів, то різні люди його бачать і описують в різних термінах. Одні як Всевишнього (Творця світів, Владику всесвіту, Господа) інші як Спасителя, треті як Рух (Дух) і т.д. Різні бачення Життя в усі часи призводять до спорів між людьми, чиє бачення життя правильніше. Але звичайно, кожен все одно бачить по своєму і кожен по своєму прав.


Так напр. ось бачення Бога у Кирила Транквіліона-Ставровецького, який висловив його близько 1619 року: Бог есть существо пресущественное, албо бытность над все бытности, сама истотная бытность през ся стоящая, простая, несложная, без початку, без конца, без ограничения, величеством своим обьемлет вся видимая и невидимая...".


Бог - верховное существо есть...

http://www.pravoslavie.in.ua/azbog.htm