FANDOM


Ми з вами добре знаємо, що все в світі пов'язано великою кількістю різноманітних зв'язків, весь світ - це одна велика мережа (сіть, тканина, лат.text). Інтернет, соціальні сіті, сітьовий маркетинг - все це приклади застосування цієї ідеї у нашому житті. Але у стародавніх народів світу існувало і інше поняття для опису цих явищ - поняття дерева. Всесвіт в цілому для них виглядав як Віічне Дерево Життя, зв'язки, тобто гілки і корені якого об'єднують в одне ціле все суще, все що існує, живлять його, дають йому життя. Одним з символів цього дерева був хрест + (найпростіший спосіб позначити зв'язок, перетин). Ідея Дерева Життя так само як і знак хреста як стародавній символ життя і спасіння були успішно використані першими християнами і поширені в усі кінці нашої планети.

Ідея цієї статті в тому, щоб черговий раз сказати, що інтернет в певному розумінні є теж частиною життя, Всесвіту, Вічного Дерева Життя, в якому до того ж наочно проявляється ідея зв'язку між всім і вся. Тому стародавній символ життя + (хрест) з успіхом може бути використаний як відображення ідеї світового Міжмережжя (Інтернету).

Дерево Життя в Монгольській імперії ЧингізханаEdit

З середньовічних хронік відомо, що в Великій Степовій (Монгольській) імперії Чингізхана було поширене єдинобожжя у різних формах (поклоніння Сущому, Життю, Всевишньому, Аллаху, Христу, Будді, Вічному Небу), серед яких було також поклоніння "кущам". Зокрема багатьох руських князів змушували їм вклонятися. Є всі підстави вважати, що описані "кущі" використовувались як природній знак (символ, ікона) Вічного Дерева Життя (Життя), подібно до ікон у християнстві. З часом ця практика зменшилась, залишившись лише у віддалених кінцях імперії (шаманізм деяких племен Казахстану і Алтаю), поступившись християнству і знаку хреста, як стародавньому знаку Вічного Дерева Життя.

Вічне Дерево Життя і християнствоEdit

Одним з самих простих і одночасно самих змістовних знаків Вічного Дерева Життя є хрест "+". Цей стародавній знак вічного життя, істини і спасіння, так само як ідея Вічного Дерева Життя були з успіхом використані першими християнами і поширені в усі кінці нашого світу. Цікаво, що в сучасному світі ідею зв'язку всього живого найкраще втілює сучасне світове Міжмережжя або Інтернет. Тому цілком логічно розглядати хрест (поряд із іншими його значеннями) як один з можливих символів для позначення інтернету.


Світове дерево

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.