FANDOM


Хто такі козаки запитаєте ви мене. Це вільні люди, які себе так називають. Козак у давнину означало просто вільну людину, людину, яка має право вибору, в т.ч. право сама вибирати, що вона розуміє під поняттям "воля". Наші предки вірили, що свобода людям дана від Бога, це Божий дар, який треба вміти правильно використовувати, на благо, а не на шкоду, собі, своїм близьким і всьому суспільству.

Звичайно це не відміняє того, що люди можуть бути одночасно козаками і рабами Божими, тобто робітниками у всесвіті, тобто господарстві, де паном і господарем є сам пан Бог.

Також свобода не відміняє того, що люди грішні, тобто можуть помилятись і зазвичай помиляються, в тому числі в плані розуміння і використання свого права вибору, своєї свободи. Скільки прикладів в історії, коли вільні люди творили дурню, ті самі козацькі війни за віру згадайте.

Наступне питання - коли власне з'явились козаки? Широко відомо, що козаками, розуміючи під цим вільних людей, стали називати себе і інших люди на величезних территоріях степів Євразії в далеких XIII-XVI ст. в період Ординського царства. Але очевидно, що вільні люди (тобто козаки в нашій термінології) існували і раніше, вже перші люди (відомі у святому Письмі як Адам і Єва) були створені вільними, тобто козаками, з правом вибору між добрим і злим. Вважається, що від них походять всі люди нашого світу, тобто іншими словами - всі люди і всі народи нашого світу походять від козаків. Але разом з тим можна говорити про те, що значна частина людей в світі не пам'ятає хто вони і звідки, що вони козаки, тобто вільні люди. В цьому звичайно немає нічого страшного, люди можуть усвідомити, що вони вільні, тобто козаки, в будь-який момент власного життя, просто сам факт.

Джерела Edit

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.